Ayvalık Karavan Tatili - Cunda Adası Ada Camping

Bu yazımızda sizlere Ayvalık’da bulunan ve Ege kıyılarında muhteşem bir kamp tatili yapabileceğiniz mekanlardan birisi olan olan Ada Camping’den bahsetmek istedik.

 

Ada Camping’e nasıl giderim?

Tesis konum olarak Ayvalık koyu olarak da bilinen ve ülkemizin en güzel adalarından birisi olan Cunda Adasının Midilliye bakan kısmında bulunuyor. Adanın merkezine 3 kilometrelik bir mesafede bulunan Ada Camping, Milli Park’ın içinde sizi deniz ile buluşturabilecek oldukça güzel bir konuma sahip. Sezon içerisinde oldukça popüler bir mekan olduğu için gitmeden önce mutlaka telefon ile teyit almanız gerekmekte, lakin işletmenin kapı müşterisine öncelik vererek rezervasyon almadığını belirtmemiz gerekiyor. Kamp ortamı kalabalık olsa bile içeride bağırarak konuşmak ve yüksek ses ile konuşmak günün her saati iyi karşılanmıyor. Ayrıca gece kamp sakinlerinin güvenliği açısından bir bekçinin var olması bizim oldukça hoşumuza gitti.


 


Tesis içerisinde sunulan imkanlar neler?

Ada Camping’de başlıca konaklama şekli karavan, çadır ve işletmenin kendisine ait olan bungalov tipi evler. Bu evlerin oldukça güzel bir deniz manzarasına sahip olduğunu belirtmek isteriz. İşletmede kaldığınız süre boyunca size elektrik, internet, sıcak su gibi tüm olanaklar sağlanıyor. Oldukça güzel olan sahilde ise şezlong kullanımınızda ücretsiz diyebiliriz. Bu arada deniz suyunun biraz soğuk ama oldukça temiz durumda. İçeride çocuklar için basketbol, voleybol gibi aktivite alanları mevcut. Ancak işletmenin evcil hayvan kabul etmediğini bir dipnot olarak ekleyelim.