ShantiGO - Karavan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler-Enerji Sistemleri
  • Konfor
  • Kalite
  • Hafif
  • Estetik
  • Mühendislik
  • Teknolojik
  • Güvenlik
Lütfen bekleyin...
Blog
Karavan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler-Enerji Sistemleri

Değerli karavan severler, karavan hayatına geçmeden önce size hangi karavan modelinin uygun olacağını iyice araştırıp daha sonra satın almadan bu modelleri denemenizi tavsiye ederiz. 

Bu yazıda sizlere karavan alırken dikkat etmeniz gereken teknik konulara değinmek istiyoruz. Karavanın en dikkat edilmesi gereken birinci konusu enerji sistemi olacaktır.

Kullandığınız solar panelin kalitesi ve kabin içerisinde ki enerji harcama miktarınız hesaplanarak en uygun wattlı sistemin seçilmesi çok önemlidir. Ayrıca bu ürünlerin en çok tercih edilen ve güneş enerjisini çok daha kaliteli alan monokristal sistem tercih edilmesi büyük artı olacaktır. Enerjinizi belirlediniz ve monokristal bir cihaz belirlediniz. Bundan sonra kullanacağınız ürünün kalitesi ve uzman eller ile monte edilmesi çok önemli bir ayrıntı. Solar panel modelleri , amamen sizin estetik zevkinize göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Dolu, şiddetli yağmur veya üzerine bir isim düşmesi halinde kırılmaz bir gövdeye sahip olan modeller oldukça avantajlıdır fakat fiyatlarıda yüksektir. 

Enerji sistemi solar panelinize karar verdiniz. Devamında yine kabin enerji harcamaları ölçülerek kabine bağlayacanız akü wattları ve amperleri çok önemlidir. Özel 220 volt ve üzeri enerji kullanımı olacak ise buna göre yüksek volta sahip ve kesinlikle marka ve tam sinüs invertör seçmeniz sizin için güzel olacaktır. 

Aracınızın defa çıkışı ; dışarıdan alacağınız 220 volt enerji sistemi de oldukça önemlidir. Otomatik sistem ve kaliteli bir şarj cihazı sizin sisteminize en verimli ve güvenli elektriği verecektir. 

Bunların yanında Batery to bateri sistemi de enerji için olmazsa olmazlardandır. Aracınız hareket halindeyken, aracınızın akülerini şarj etmeye yarar ve siz yolculuğunuza devam ederken aküleriniz bir yandan dolar. Bu size güneşli olmayan uzun günlerde kafanızda akü ile ilgili hiç bir sorun olmayacağını hissettirir. 

Enerji sistemleri üzerine dikkat edilmesi gereken konular kabaca bu şekilde olup, anlaşılır bir kontrol paneli sizin tüm sisteme kolayca hakim olmanızı ve uzaktan kontrol etmenize yardımcı olacaktır.