ShantiGO - Evcil Hayvanınız İle Karavan Tatilinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Blog

Evcil Hayvanınız İle Karavan Tatilinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evcil Hayvanınız İle Karavan Tatilinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Birçoğumuz tatil planları yaparken, canımız hatta ciğerimiz olan, pek çoğumuzun çocukları gibi sevdiği dostlarımızı nereye bırakırız? Hatta yanımızda götürebilir miyiz? Sorularını soruyor. Bu yazımızda size evcil hayvanınız ile karavan tatiline çıkarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bahsetmek istedik.

Karavanda canı sıkılır mı? 

İlk olarak evcil hayvanınızı yanınızda tatile götürmek istiyorsanız, dostunuzun bu tatil tipine uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor. Ev gibi metrekaresi oldukça geniş bir alandan daha mütevazı bir yaşam sunan karavanın alanının küçük olması sebebi ile dikkat etmeniz gereken en büyük husus bu olabilir. Küçük ırk köpekler ve kuş gibi hayvanların yanınızda taşıması ve beslemesi oldukça kolay olduğu için bu konuda zorluk çekeceğini düşünmüyoruz. Ancak büyük ırk veya kedi gibi hayvanların uzun tatillerde aracın içinde eğer yanınızda taşıma imkanınız sürekli yok ise canının sıkılacağını söylemek isteriz.

Sosyalleşmek için bir fırsat olabilir.

İkinci olarak evcil hayvanlarınızın sizin anlayışınızda bir tatil düşünmesi olmadığını belirtmek isteriz. Kedi ve köpek gibi sürü psikolojisi içinde yaşayan ve alanlarına hükmetmeyi oldukça seven dostlarımızın yabancı mekanlarda biraz gerileceğini hatırlatmak isteriz. Eğer evcil hayvanınızın asosyallik gibi sorunları var ise kalabalık yerlerde kendi bölgeleri için savaşan diğer dostları ile karşılaşacağını hatırlatmak isteriz. Yeni dostlar edinmesi açısından iyi olabilir, fazla üstüne gitmemenizi tavsiye ederiz. Ancak bunun aksine kısa ve sessiz bir ortamda tatil yapmayı seçiyorsanız evcil hayvanınıza iyi gelebileceğini de unutmayın.