Bolu Karavan Tatili - Yedigöller Milli Parkı

Bu yazımızda sizlere gittiğiniz her mevsimde farklı renk kombinasyonları ile karşılaşabileceğiniz, doğasıyla kendisine hayran bırakan Yedigöller Milli Parkından bahsetmek istedik.


Yedigöller Milli Parkı’na nasıl giderim?


1700 hektara yakın, oldukça büyük bir alan üzerine kurulu olan ve 1965 yılında Milli Park statüsü kazanarak koruma altına alınan bu eşsiz yer her ziyaretinizde ilk defa geliyormuş izlenimi yaratan nadir doğal mekanlar arasında diyebiliriz. Karadeniz Bölgesinde Bolu’nun Kuzeyinde ve Zonguldak ilinin Güneyinde yer alan Yedigöller’e, Mengen ilçesinden ulaşabiliyorsunuz. Bunun haricinde diğer ulaşım yolları İstanbul kara yolu üzerinden sağlanıyor. Ancak kış aylarında kar nedeni ile sadece Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden ulaşım sağlanıyorken, kiraladığınız karavanın lastik seçimine ve zincir durumunuza dikkat etmenizi tavsiye ederiz. En ideal ziyaret zamanlarının Nisan ayının başından Kasım ayının ortalarına kadar olduğunu söylememiz gerekir. Zira Batı Karadeniz ikliminin hâkim olduğu Milli Park, kış aylarında oldukça serin olmakla beraber sıcaklıklar 1 derece civarına kadar inebiliyor.


Karavan kiralaması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi aracın lastik seçimidir. Tüm detayları sizinle paylaştığımız yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.